18.05.2022

„Prośmy o dobre i błogosławione owoce dla życia naszej diecezji, o nowe rozwiązania, pomysły ewangelizacyjne dla Kościoła lokalnego” – mówił bp Krzysztof Włodarczyk.

Biskup Bydgoski spotkał się z księżmi odpowiedzialnymi za poszczególne duszpasterstwa, cykliczne inicjatywy i wydarzenia. – Spotkanie miało charakter synodalny. Rozmawialiśmy m.in. na temat planów duszpasterskich, tego, co nas czeka w drugiej połowie tego, a także w 2023 roku – powiedział rzecznik diecezji oraz dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego ks. dr Marcin Jiers.

W seminarium duchownym poruszono m.in. zagadnienia związane z duszpasterstwem młodzieży oraz pieszą pielgrzymką na Jasną Górę, która – jak stwierdzono – „odbudowuje się po czasie obostrzeń związanych z pandemią”. – Takie spotkania wytyczają pewne kierunki naszej pracy oraz priorytetów, które mamy realizować. Dostrzegamy również pewne braki, mając większą świadomość tego, w jakim kierunku się skoncentrować, gdzie potrzeba większej mobilizacji, modlitwy oraz działania – dodał duszpasterz rodzin i kobiet ks. Arkadiusz Muzolf.

Tekst i zdjęcia: Marcin Jarzembowski