29.05.2022

Ksiądz ppłk Stanisław Garbacik został nowym proboszczem bydgoskiej parafii wojskowej Matki Bożej Królowej Pokoju oraz dziekanem Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych.

Decyzję, która weszła w życie 26 maja, podjął Biskup Polowy Wojska Polskiego Wiesław Lechowicz. Nowy proboszcz kierował dotychczas parafią wojskową w Żaganiu.

Kanonicznego wprowadzenia w urząd ks. ppłk. Stanisława Garbacika w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego dokonał wikariusz generalny Ordynariatu Polowego WP ks. płk Kryspin Rak.

Przedstawiciel Biskupa Polowego Wojska Polskiego odczytał dekrety, przekazując proboszczowi w symbolicznym geście klucze do świątyni garnizonowej.

Po zakończeniu uroczystej Eucharystii, przedstawiciele wojska, parafianie i przybyli kapłani przywitali nowego pasterza i dziekana, zapewniając o modlitwie w jego intencji, jak i o udzieleniu potrzebnego wsparcia we wszelkich inicjatywach, podejmowanych dla dobra parafii i Garnizonu Bydgoskiego.

Ksiądz ppłk  Stanisław Garbacik urodził się w 1975 roku. Święcenia kapłańskie przyjął 1 czerwca 2003 roku.

Podczas tej samej uroczystości zostały także wręczone odznaczenia, nadane przez Biskupa Polowego Wojska Polskiego. „Krzyżem XXX-lecia Ordynariatu Polowego”, w uznaniu zasług położonych w dziedzinie duszpasterstwa wojskowego Garnizonu Bydgoszcz, ordynariusz odznaczył: st. szer. Krystiana Porowskiego z 1 Batalionu Dowodzenia i Zabezpieczenia i szer. Jacka Frątczaka z 2 Batalionu Logistycznego.

Źródło: www.pwbydgoszcz.pl
Zdjęcie: IWSZ