07.06.22

W piątek, 10 czerwca, będziemy dziękować za dziesięć lat działalności Fundacji Watykańskiej Joseph Ratzinger-Benedykt XVI w Polsce i Europie oraz za dziesięć lat funkcjonowania Centrum Studiów Ratzingera.

Obchody rozpoczną się o godz. 10.00 Mszą św. w katedrze bydgoskiej pod przewodnictwem abp. Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego KEP. Homilię wygłosi abp Wojciech Polak, Prymas Polski.

Dalsza część uroczystości odbędzie się w gmachu Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy przy ul. Toruńskiej 55-57.

O godz. 12.00 rozpocznie się międzynarodowa konferencja poświęcona współczesnym wyzwaniom dla społeczeństwa i Kościoła w świetle nauczania kard. Ratzingera-Benedykta XVI. W konferencji wezmą udział: ks. Federico Lombardi, S.I., Przewodniczący Fundacji Ratzingera z Watykanu, ks. prof. Bogdan Ferdek, PWT Wrocław, prof. Grzegorz Kucharczyk, PAN Poznań, ks. prof. Dariusz Kowalczyk S.I. Uniwersytet Gregoriański Rzym i Krzysztof Tomasik KAI.

Konferencja odbędzie się pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Program obchodów TUTAJ.

Zdjęcia: archiwum ks. prof. KPSW dr. hab. Mariusza Kucińskiego/Hubert Szczypek (KAI)