18.07.2022

Właśnie pod takim hasłem – od 4 do 10 lipca – odbyły się tegoroczne Góreckie Dni Młodości. Młodzież z całej Polski spotkała się w sanktuarium w Górce Klasztornej.

Każdy dzień rozpoczynaliśmy od modlitwy i konferencji prowadzonej przez animatorów z grupy „Poznanie Jezusa Młodych”. W czasie cyklu „Ludzie z pasją” mogliśmy posłuchać biskupa Dariusza Kałuży MSF z Papui Nowej Gwinei o tym, jak wygląda jego posługa na misjach, prowincjała ks. Piotra Krupy MSF o tym, czy jest miejsce dla młodych w kościele, ks. Jakuba Bartczaka o tym, czy ksiądz może rapować, a także s. Michaliny i ks. Adama Gacy MSF na temat drogi powołania do życia konsekrowanego. Spotykaliśmy się również na warsztatach – muzycznych, tanecznych, liturgicznych, medialno-filmowych, kulinarnych. Eucharystia i „Szkoła Nazaretu” stanowiły dopełnienie duchowego czasu spotkania. Tydzień na poznanie Jezusa, trochę mało, ale wiemy, że dzięki Duchowi Świętemu, modlitwie, a także wspólnotom, które współtworzymy, nasza przygoda będzie trwać, a w Górce Klasztornej spotkamy się już za rok!

Katarzyna Kaczmarek – współorganizatorka GDM
Oprac. MJ