06.08.2022

„Scena Przemieniania Pańskiego pokazuje nam, że chrześcijaństwo nie jest religią zastoju, monotonii, stagnacji, ale dynamiki” – powiedział bp Krzysztof Włodarczyk. Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Zakopanem zgromadziło członków Domowego Kościoła, przeżywających pod Tatrami rekolekcje.

Jak zauważył Biskup Bydgoski, idąc po śladach Jezusa, można doświadczać metamorfozy, przemiany, nawrócenia. – Włączeni we wspólnotę Kościoła, dzięki łasce Bożej, która też jest dynamiczna, wciąż stajemy się nowym człowiekiem – podkreślił, dodając, że największą siłą przemiany chrześcijan oraz Kościoła jest Ewangelia.

Był to pierwszy z kościołów stacyjnych, w którym modlili się uczestnicy Oazy Rodzin trzeciego stopnia. Stąd w dalszej części rozważań, delegat KEP ds. Ruchu Światło-Życie, skupił się na chrzcie świętym, dzięki któremu – jak podkreślił – otrzymaliśmy skarb, jakim jest wiara.

Obecni poznali historię kościoła i parafii, którą zaprezentował ks. Jerzy Rokita. Warto wspomnieć, że w świątyni, która znajduje się przy Krupówkach, gościł św. Jan Paweł II. Ojciec Święty spotkał się 7 czerwca 1997 roku z dziećmi pierwszokomunijnymi.

Tekst, nagranie, zdjęcia: Marcin Jarzembowski