01.09.2022

„Jezus ma prawo w tej szkole czuć się jak wśród swoich” – mówił bp Krzysztof Włodarczyk, zwracając się do uczniów i pracowników bydgoskiego Zespołu Szkół Katolickich Pomnika Jana Pawła II.

Nowy rok zainaugurowała Msza św. w kościele Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. – Przychodzimy prosić Boga, by nam błogosławił – dodał, zachęcając wszystkich do rozwijania talentów. – „Bez pracy nie ma kołaczy”. Jednak Bogu trzeba pokazać, że chcemy Jego pomocy. Ważne jest także to, byśmy dla Niego, pogłębiania wiary, wiedzy, umieli stawiać czoła wielu przeciwnościom – podkreślił.

Sformułowanie „katolik” – jak zauważył bp Włodarczyk – mówi, że wśród nauczycieli w tej szkole pierwszym jest Jezus. – Nie chodzi o to, ile wiecie o Jezusie. Chodzi o to, co ta wiedza z wami robi, czy staliście się lepszymi ludźmi – powiedział.

HOMILIA

„Dzisiaj naszą szkołę tworzy 421 uczniów i 63 nauczycieli, którzy czuwają przede wszystkim nad tym, by formować młode pokolenie” – dodał dyrektor ks. dr Waldemar Różycki.

W ciągu kolejnych dziesięciu miesięcy nauczyciele pochylać się będą nad życiorysem swojej patronki – bł. Natalii Tułasiewicz, a uczniowie nad postaciami bł. Karoliny Kózkówny i bł. Carlo Acutisa, którzy mają zostać patronami szkolnej kaplicy. – Życzę moim uczniom dobrych osiągnięć naukowych, a nade wszystko pięknego i szlachetnego serca – dodał ks. dr Waldemar Różycki. – Naszą szkołę na pewno wyróżnia indywidualne podejście do każdego ucznia – dodała Julia, uczennica drugiej klasy liceum.

Tekst, nagranie, zdjęcia: Marcin Jarzembowski