08.10.2022

Centrum Edukacyjno-Formacyjne im. bł. Bp. Michała Kozala w Bydgoszczy było miejscem spotkania żeńskich wspólnot życia konsekrowanego, dziewic i wdów konsekrowanych.

„Chcemy zaczerpnąć siły ze źródła, jakim jest Eucharystia, do podejmowania naszych codziennych obowiązków” – mówił sekretarz Biskupa Bydgoskiego ks. Damian Pawlikowski, który przewodniczył Mszy św. – Słuchając słowa Bożego i wypełniając je w swoim życiu, wchodzimy w dialog z Jezusem – zauważył w czasie homilii bp Krzysztof Włodarczyk.

Dodał zarazem, że otwierając się na przekaz zawarty w Piśmie Świętym, człowiek otrzymuje szereg drogowskazów, ale i odpowiedzi na nurtujące go pytania. – Dzisiaj słyszymy najpiękniejszą pochwałę, jaką Jezus mógł dać własnej Matce: „błogosławieni ci, którzy słuchają słowa Bożego i zachowują je” – mówił, podkreślając, że w nim zwarta jest gwarancja prawdziwego szczęścia.

Biskup Krzysztof Włodarczyk zachęcił żeńskie osoby konsekrowane, by z odwagą głosiły zbawienie w imieniu Jezusa, zwiastując Ewangelię, która jest jedyną prawdą. – Spotkanie formacyjne pomaga nam w budowaniu istotnych więzi. To okazja do wymiany doświadczeń, związanych z różnorodnością charyzmatów. Dróg, które prowadzą nas w tym samym kierunku – do świętości – dodała referentka ds. życia konsekrowanego s. M. Kamila Skorupka ISSM z Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi.

Tekst i zdjęcia: Marcin Jarzembowski