12.10.2022

W dniu liturgicznego wspomnienia patrona Centrum Formacji Liturgicznej Diecezji Bydgoskiej – bł. Carlo Acutisa – przedstawiciele służby liturgicznej: lektorzy, ceremoniarze, kandydaci do posług stałych i członkowie scholii „Cantemus Domino” uczestniczyli w pielgrzymce na Jasną Górę.

Swój przyjazd rozpoczęli m.in. od zwiedzania sanktuarium narodowego wraz ze skarbcem, bastionami i arsenałem, wsłuchując się w opowieść jasnogórskiego przewodnika. Wzięli również udział w Apelu Jasnogórskim, podczas którego rozważania poprowadził ks. Karol Rawicz-Kostro.

Po nim rozpoczęło się czuwanie w kaplicy Cudownego Obrazu. W programie nie zabrakło konferencji, adoracji i modlitwy różańcowej. – Wyjazd do Częstochowy pozwolił zawierzyć Bogu moją przyszłość, przygotowanie do egzaminu dojrzałości oraz sam wynik maturalny. Jako lektor będę miał okazje wielbić Pana słowem, a jako członek scholii liturgicznej „Cantemus Domino” śpiewem – powiedział Franciszek Markiewicz z parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rynarzewie. – Przyjechałem podziękować za miniony rok akademicki i formacyjny. Za to, że zostałem pobłogosławiony przez biskupa do pełnienia funkcji ceremoniarza. Chcę prosić także o wstawiennictwo Matki Bożej na kolejny rok nauki i pełnienia służby przy ołtarzu. Zawierzam rodzinę, parafię oraz dusze w czyśćcu cierpiące – dodał Krystian Kandziora z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Bydgoszczy.

Centrum pielgrzymki stanowiła Msza Święta. – Chcemy w ten sposób podziękować Bogu przez ręce Maryi za dzieło Centrum Formacji Liturgicznej, za naszego patrona, modląc się w intencji wszystkich członków służby liturgicznej naszej diecezji – powiedział dyrektor ks. Karol Rawicz-Kostro.

Oprac. MJ