Przewielebni Księża!
Czcigodne Osoby Życia Konsekrowanego!
Kochani Diecezjanie!

W tym roku Boże Narodzenie przeżywamy w bardzo trudnym czasie, ponieważ dotykają nas konsekwencje wojny na Ukrainie i towarzyszy nam wewnętrzny niepokój w codziennej egzystencji. Tym bardziej potrzeba naszej żarliwej modlitwy i odwagi w wyznawaniu wiary. W tym kontekście Boże Narodzenie to doświadczenie prawdy o tym, że Bóg jest blisko każdego człowieka i przychodzi nam z pomocą w codziennych trudnościach. Bóg zaś przemawia do nas w tym czasie przez doświadczenie Narodzenia swojego Syna. Wszak sam Bóg przyszedł, aby zamieszkać między nami i stał się rzeczywiście jednym z nas. W narodzonym w Betlejem Dziecięciu, zbliżył się do człowieka i dlatego we wspólnocie, którą tworzymy jako Chrystusowy Kościół, możemy doświadczać Jego dobroci i miłości. Przeżywamy dzisiaj bliskość i moc Boga, niezależnie od tego jak bardzo sytuacja, w której się znajdujemy, wydawałaby się trudna. Doznajemy Jego Miłości, tak niezwykłej i bezwarunkowej. Oddajemy jak pasterze chwałę i cześć Jezusowi, który błogosławiąc, daje nam siłę do niesienia Dobrej Nowiny całemu światu.

Przy okazji świętowania Tajemnicy Wcielenia pragnę podziękować duszpasterzom, osobom konsekrowanym oraz wiernym świeckim, którzy w ostatnim roku duszpasterskim zaangażowali się w prace synodalne, ewangelizację i działalność charytatywną. Wszystkim Diecezjanom dziękuję za wytrwałość w wierze, obronę wartości chrześcijańskich, trwanie przy Bogu i troskę o Kościół.

W Świętą Noc Narodzenia Pańskiego chciejmy wszyscy w tym świętym czasie z wdzięcznością wyśpiewać dobremu Bogu „radosne Gloria” za krzepiące ducha orędzie anioła. Niech ono wybrzmi z mocą w naszych sercach, rozraduje je, umocni nadzieją i wypełni błogosławionym pokojem obiecanym ludziom, w których Bóg sobie upodobał. Nowy Rok 2023 niech upływa w zdrowiu, pokoju i miłości, pod czułą opieką Świętej Bożej Rodzicielki i Świętego Józefa.

Z pozdrowieniami i błogosławieństwem dla Kapłanów, Osób Życia Konsekrowanego

i Wszystkich Wspólnot Parafialnych