08.04.2023

Czcigodni Księża/Ojcowie,

Podajemy informacje o pogrzebie zmarłej 5 kwietnia w wieku 86 lat śp. Longiny Włodarczyk, mamy biskupa Krzysztofa Włodarczyka.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek, 11 kwietnia, w kościele pw. Narodzenia NMP w Rusinowie k. Jarosławca (parafia pw. Zwiastowania NMP w Łącku, dekanat Ustka).

O godzinie 11:30 rozpocznie się różaniec, a po nim o godz. 12:00 Msza Święta. Ciało zmarłej spocznie w grobie przy kościele w Rusinowie.

Przed Mszą Świętą zapraszamy do świetlicy w Rusinowie (Rusinowo 37), gdzie będzie przygotowany poczęstunek. W świetlicy znajdują się także toalety.

Zakrystia będzie zorganizowana w budynku remizy OSP (Rusinowo 34A). Księża po ubraniu się przechodzą do kościoła i zajmują miejsce w wyznaczonych ławkach. W remizie znajduje się także toaleta.

Prosimy o zabranie ze sobą stuły koloru fioletowego oraz alby.

Parking dla autokarów zorganizowany jest w pensjonacie przy ul. Bajkowej 10A w Rusinowie. Prosimy, aby pasażerowie wysiedli przy świetlicy w Rusinowie (Rusinowo 37), a autokary odjechały na wskazane miejsce.

Po uroczystościach jesteśmy zaproszeni na posiłek, który odbędzie się w Health Resort & Medical Spa Panorama Morska w Jarosławcu (wjazd główny na parking ul. Bałtycka 9, pracownicy ośrodka będą wskazywali drogę do restauracji).

W załączniku znajduje się MAPKA.

Polecajmy śp. Longinę miłosiernemu Bogu i otoczmy modlitwą pogrążoną w żałobie Rodzinę.

Requiescat in Pace!

W razie jakichkolwiek wątpliwości, pozostajemy do dyspozycji:

ks. Andrzej Bagiński – proboszcz parafii (601 635 824)

ks. Sebastian Przybyła – sekretarz biskupa koszalińsko-kołobrzeskiego (667 568 562)

ks. Łukasz Gąsiorowski – dyrektor wydziału duszpasterskiego (606 605 694)