22.01.2024

„Pokój temu domowi, bądźcie wszyscy pozdrowieni” – mówił bp Krzysztof Włodarczyk, odwiedzając z wizytą duszpasterską parafię Matki Boskiej Bolesnej w Cielu.

Był to ostatni odcinek tzw. „kolędy” z udziałem ordynariusza diecezji bydgoskiej. Tym razem biskup błogosławił domy i mieszkańców ulicy Skromnej. – To pierwsza kolęda w tym domu ze względu na pandemię i od razu odwiedza nas ksiądz biskup – mówił pan Piotr, który wraz z żoną i córką przyjęli pod dach pasterza. – Dziękuję, że otworzyliście drzwi i przyjęliście mnie do swojego domostwa. Za to, że możemy chwilę pobyć razem, modlić się, prosząc o błogosławieństwo dla was oraz najbliższych – mówił wcześniej bp Włodarczyk.

Była to okazja do osobistych rozmów, ale i tych związanych z przeżywaniem Kościoła diecezjalnego, który będzie w tym roku świętował 20-lecie swego istnienia. To także – jak podkreślał wiele razy bp – synodalność w czystej praktyce, czyli wsłuchanie się w głos wiernych, którzy są częścią diecezji.

Parafia w Cielu położona jest zaledwie kilka kilometrów od Bydgoszczy. Przy trasie S5 usytuowany jest zabytkowy kościół, a także plebania, które wymagają pilnych prac konserwatorsko-remontowych. Każdy może zostać tzw. „patronem”, wspierając renowację organów Wilhelma Sauera czy witraży z 1893 roku. „Dziękuję za Waszą obecność, życzliwość i zaangażowanie w naszą Wspólnotę – Kościół parafialny” – napisał w specjalnej broszurze proboszcz ks. dr Rafał Muzolf. W parafii w ostatnim czasie powstała m.in. Szkoła Biblijna. Są również realizowane różne formy aktywności rekreacyjno-sportowe pod hasłem „W zdrowym ciele… zdrowe Ciele”

Wcześniej bp Krzysztof Włodarczyk odwiedził parafie w Dąbrówce Nowej i Słupach.

Biuro Prasowe Diecezji Bydgoskiej
Marcin Jarzembowski