08.02.2024

W środę, 7 lutego, zmarł ks. prałat Mieczysław Bieliński, emerytowany kapłan diecezji bydgoskiej.

Wprowadzenie trumny do kościoła św. Urszuli Ledóchowskiej w Bydgoszczy nastąpi w Środę Popielcową – 14 lutego o godz. 18.30. Uroczystości, pod przewodnictwem ordynariusza diecezji bp. Krzysztofa Włodarczyka, rozpoczną się w czwartek, 15 lutego, o godz. 11.00 w parafii św. Urszuli Ledóchowskiej (ul. Orna 6). Po nich dalsze ceremonie na Cmentarzu Starofarnym przy ul. Grunwaldzkiej w Bydgoszczy.

Ks. Mieczysław Bieliński urodził się 23 sierpnia 1946 roku w Bydgoszczy. Po ukończeniu III Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy wstąpił w 1964 roku do Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Święcenia diakonatu przyjął 1 maja 1970 roku w gnieźnieńskiej katedrze, a prezbiteratu 28 listopada 1970 roku w bydgoskiej parafii św. Wojciecha z rąk bp. Jana Czerniaka.

Jako wikariusz pracował w: Orzechowie (MB Częstochowskiej), Gnieźnie (św. Michała Archanioła), Czerminie (św. Jakuba Apostoła), Bydgoszczy (św. Wincentego a Paulo, Miłosierdzia Bożego, MB Częstochowskiej).

W latach 1984-2022 był proboszczem parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Bydgoszczy oraz budowniczym kościoła na Miedzynia.

Przez wiele lat pełnił urząd dziekana Dekanatu Bydgoszcz I. Był prałatem, kanonikiem, diecezjalnym duszpasterzem leśników oraz duszpasterzem liturgicznej służby ołtarza.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…

Biuro Prasowe Diecezji Bydgoskiej
Marcin Jarzembowski

print