Kandydatów, chcących podjąć posługę lektoratu, akolitatu lub katechisty, zapraszamy do zgłaszania się poprzez formularze zamieszczone na www.liturgicznabydgoszcz.pl/poslugi. Można to uczynić do 30 czerwca. Zainteresowanym zostanie przekazana informacja o terminie rozmowy kwalifikacyjnej, na którą należy dostarczyć załączniki do pobrania na stronie. W chwili zgłoszenia się do podjęcia formacji, kandydaci powinni mieć ukończone 23 lata.

Lektorat i akolitat stanowią posługi związane przede wszystkim z liturgią. To czytanie słowa Bożego, formacja młodszej służby liturgicznej, prowadzenie nabożeństw, zanoszenie Komunii św. do chorych, troska o katolicki kształt kultu Eucharystii. Natomiast posługa katechisty związana jest ściśle z przygotowaniem do sakramentów: rodziców dzieci chrzcielnych i komunijnych, kandydatów do bierzmowania, osób pragnących powrócić do Kościoła po latach „ateistycznej podróży”, dorosłych kandydatów do chrztu w Ośrodku Katechumenalnym. 

W tym roku, po ponad dwuletniej formacji, posługę akolitatu w naszej diecezji przyjmie ponad 20 mężczyzn. Od roku działa także Szkoła św. Pawła, przygotowująca do posługi stałego katechisty, w której uczestniczą 33 osoby. 

GRAFIKA

print