W dniach 26-26 maja odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Nowe Spojrzenie – święto radości, młodości, muzyki, ale nie tylko… Tym razem na odbiorców czeka także szereg spotkań z zaproszonymi gośćmi. Będą nimi: Andrzej Dragan, Robert Małecki,Marcin Ryszka, Zdzisław Nęcka „Matejko” oraz Hanna Szczukowska-Białys. Rozmowy te odbędą się w piątek sobotę (24, 25 maja) w Bibliotece UKW. Bezpłatne wejściówki na wydarzenia można zdobyć poprzez stronę internetową (linki poniżej).

Niedziela to centrum festiwalowych wydarzeń, jakimi będą koncerty, które co roku cieszą się dużym zainteresowaniem. 26 maja na estradzie zagoszczą o godzinie 15:00 Arka Noego oraz o 17:00 2Tm2,3. Równolegle z koncertami rozpocznie się festyn na terenie festiwalu. 

Scena stanie tym razem na ulicy Berwińskiego obok Bydgoskiej Bazyliki. Przy Auli św. Krzyża (po prawej stronie od wejścia do bazyliki) dostępna będzie oferta gastronomiczna. Dla najmłodszych na terenie festiwalu znajdzie się również strefa do zabawy.

W trakcie festiwalu odbędzie się zbiórka książek dla podopiecznych Zespołu Szkół nr 33 w Bydgoszczy. Jest to szkoła dla dzieci i młodzieży przewlekle chorej, działająca na oddziałach szpitalnych. Mile widziane są nowe książki (nie podręczniki), które będą mogły być dla nich nagrodami na koniec roku lub po prostu umilą im czas. Akcja odbędzie się podczas spotkań z gośćmi w Bibliotece UKW.

W niedzielę całość rozpocznie się Mszą św. o 13:00. W trakcie koncertów będzie okazja przystąpienia do spowiedzi świętej. Kapłani będą czekali na terenie festiwalu, gotowi do udzielania sakramentu pokuty i pojednania. W tym samym czasie będzie można spotkać się też z przedstawicielami wspólnot i duszpasterstw z całej diecezji bydgoskiej, którzy będą czekali przy stoiskach przed bazyliką. Szczegółowy plan festiwalu i wszystkie inne informacje można znaleźć na: https://nowespojrzenie.art/

Linki do rezerwacji wejściówek na spotkania z gośćmi w Bibliotece UKW:

Spotkanie z Hanną Szczukowską-Białys: https://app.evenea.pl/event/hanna-szczukowska-bialys/

Spotkanie z Robertem Małeckim: https://app.evenea.pl/event/robert-malecki/

Spotkanie z Marcinem Ryszką: https://app.evenea.pl/event/marcin-ryszka/

Spotkanie z Andrzejem Draganem: https://app.evenea.pl/event/andrzej-dragan/

Spotkanie z Zdzisławem Nęcką: https://app.evenea.pl/event/zdzislaw-necka/

Organizatorem festiwalu jest Bydgoska Bazylika. Partnerem wydarzenia została Biblioteka UKW. Patronat nad wydarzeniem objęli biskup Krzysztof Włodarczyk oraz wizytator Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy ks. Paweł Holc CM.

print