12.05.2024

„Duchu Święty – zamieszkaj w nas” – to hasło spotkania, jakie zostało zorganizowane w Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na bydgoskich Piaskach. Było ono częścią regularnych nocnych czuwań dla młodzieży pod nazwą „Ja tu Jestem”.

Po przywitaniu i wspólnej modlitwie, uczestnicy wysłuchali „impulsu wstępnego”, który poprowadzili Katarzyna i Łukasz Krzemińscy z Rodzin Szensztackich. Małżonkowie podzielili się świadectwem i doświadczeniem działania Ducha Świętego w ich życiu. Następnie młodzież odpowiadała na pytania nawiązujące do nauczania Ojca Świętego Franiczka. Był także czas, by porozmawiać na temat Bożego prowadzenia w codzienności.

Istotny punkt stanowił temat symboli Ducha Świętego. – Dzięki temu mogliśmy odkrywać, że jest On przedstawiany nie tylko jako gołębica, czy ogień, ale również m.in. jako ręka lub obłok. Pomógł nam w tym Katechizm Kościoła Katolickiego – powiedzieli młodzi.

Centrum spotkania stanowiła Eucharystia, celebrowana przed duszpasterza młodzieży – ks. Henryka Stippę, z udziałem zespołu muzycznego Laurentinus z Nakła nad Notecią, poprzedzona adoracją Najświętszego Sakramentu. – Był to czas osobistego spotkania z Jezusem. Okazja, by usłyszeć więcej na temat darów oraz owoców Ducha Świętego – dodała s. M. Rozalia Kopka ISSM, odpowiedzialna za czuwanie.

Całe wydarzenie miało duchowo przygotować młodzież do umieszczenia symbolu Ducha Świętego w Sanktuarium Zawierzenia, które odbędzie się 16 czerwca.

Biuro Prasowe Diecezji Bydgoskiej
Marcin Jarzembowski

print