19.05.2024

„Przed Duchem Świętym można się wyżalić, wypłakać i szukać pocieszenia” – mówił bp Krzysztof Włodarczyk podczas Mszy św. z okazji 30. rocznicy istnienia Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy.

W szpitalnej kaplicy św. Michała Archanioła zebrali się pracownicy placówki i pacjenci. – Prosimy o modlitwę w intencji chorych i naszych rodzin – mówiła podczas powitania pani Hanna. – Składam gratulacje na ręce dyrektora, że centrum ma taką renomę i wielkie zasługi dla tych, którzy potrzebują pomocy medycznej – dodał na początku homilii bp Krzysztof Włodarczyk.

Zaraz potem wskazał, że w całym procesie leczenia, zdrowienia, nieocenionym wsparciem jest pomoc duchowa. – Duch Święty zachęca nas, byśmy nigdy nie tracili ufności i zawsze zaczynali od nowa: wstań, podnieś się! Zawsze dodaje otuchy: wstań! I bierze cię za rękę – podnieś się – powiedział bp.

Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka jest jedynym z najnowocześniejszych szpitali w Polsce. Od lat wyznacza nowe trendy w medycynie. Bydgoska placówka świadczy pomoc na wielu oddziałach, posiada kilkanaście zakładów i poradnie specjalistyczne. – W tym miejscu każdego dnia dzieje się dobro. Najważniejsze jest to, że jakość diagnostyki i leczenia sukcesywnie się poprawia i jest na wysokim poziomie. Pacjenci są zadowoleni, inwestujemy, rozbudowujemy się, pozyskujemy sprzęt zarówno do leczenia operacyjnego, jak i do radioterapii. Kadra medyczna oraz inna ceni sobie możliwość pracy. Mamy dobrą sytuację finansową. Wydaje mi się, że przed szpitalem świetlana przyszłość – podkreślił dyrektor Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy, prof. dr hab. n. med. Janusz Kowalewski.

Biuro Prasowe Diecezji Bydgoskiej
Marcin Jarzembowski

print