26.05.2024

„Jest z nami wyjątkowy gość, a jego obecność poczytuję jako cudowne wydarzenie” – mówił do dzieci, które w sobotę i niedzielę przyjęły po raz pierwszy Komunię św. ks. kanonik Jarosław Kubiak. Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Żołędowie gościła relikwie bł. Carlo Acutisa.

Nie był to przypadek, ponieważ młody chłopak szerzył miłość do Eucharystii, podkreślając, że jest ona „autostradą do nieba”. – Dzisiaj wjeżdżacie na tę autostradę i proszę was, byście zawsze na niej byli, się jej trzymali – zachęcał dzieci ks. kan. Jarosław Kubiak. – To jest pewna droga, którą zawsze dojedziemy do nieba – powiedział.

Relikwie wypożyczyło Centrum Formacji Liturgicznej Diecezji Bydgoskiej, którego patronem jest bł. Carlo. – To młody chłopak, wasz rówieśnik, który – decyzją papieża Franciszka – będzie kanonizowany. Tym bardziej za jego przyczyną wypraszajcie łaski i dary – zachęcał proboszcz w Żołędowie.

Carlo Acutis zmarł w 2006 roku w wieku 15 lat na białaczkę, ofiarowując swoje życie za papieża i Kościół. Jest pochowany w Asyżu. Jego życiowym mottem były słowa: „Wszyscy rodzą się jako oryginały, ale wielu umiera jako fotokopie”.

Biuro Prasowe Diecezji Bydgoskiej
Marcin Jarzembowski