17.06.2024

W miniony weekend kandydaci na katechistów Szkoły św. Pawła Diecezji Bydgoskiej dniem skupienia w Kościele Rektorskim Ducha Świętego w Bydgoszczy zakończyli rok formacji.

Widzimy, że nasza wspólnota jest od początku misternie budowana przez Ducha Świętego. To wspaniali wykładowcy – kapłani i świeccy dzielący się osobistym doświadczeniem działania Boga w Kościele i służby we wspólnocie. To budowanie relacji wsparcia, czasem trudnych i wymagających, ale zawsze w łagodności, której uczy nas Maryja, zawsze obecna w aktywnościach podejmowanych przez prowadzących i uczestników.

Wezwani do posługi katechisty kandydaci to ludzie kochający Trójce Świętą i Kościół – pozostawiony nam ku duchowemu wzrostowi. Gotowi podjąć służbę w przygotowaniu osób pragnących przyjąć sakramenty święte, służący czasem, dobrym słowem, otwartością, a przede wszystkim świadectwem doświadczenia Boga i relacji z Nim.

Dzień skupienia pozwolił nam zapoznać się z posługą misyjną Kościoła, rozważać na nowo i dostrzegać działanie Boga w naszym życiu, często ratunek w trudnych sytuacjach, momentach zwątpienia oraz próby. Zauważać Jego cierpliwą obecność w każdej chwili naszego życia. Z powagą przyjęliśmy słowa Jezusa „Wy dajcie im jeść”.

Podczas wykładów o. dr. Marka Walkusza CSSp mogliśmy inaczej spojrzeć na fragmenty Ewangelii, a podczas modlitwy w ciszy i skupieniu odkryć, jakie ma ona przełożenie na nasze życie. Wieczorna Eucharystia była przepełniona poczuciem wspólnoty między kandydatami na katechistów i dziękczynieniem za mijający rok nauki. Dzień skupienia zwieńczyły świadectwa o tym, jak Bóg działa w naszym życiu.

Biuro Prasowe Diecezji Bydgoskiej
Marcin Jarzembowski
Tekst: Lidia Pastuszak

print