24.06.2024

„Dziękuję za to spalanie się z miłości do Pana Jezusa, który powołuje” – powiedział biskup Krzysztof Włodarczyk, który wręczył kapłanom diecezji bydgoskiej dekrety.

Wiążą się one ze zmianami, które są zasadniczo dokonywane w czerwcu każdego roku. Dotyczą one przejść na zasłużony odpoczynek, pierwszych nominacji i przeniesień proboszczowskich i wikariuszy. – Chciałbym podziękować za pracę, wypełnianie zadań, które wypływają z misji Kościoła, w przestrzeni parafialnej, jak tych związanych z urzędami czy duszpasterstwami specjalistycznymi. Dziękuję za to spalanie się z miłości do Pana Jezusa, do Kościoła, dla konkretnych osób, do których księża są posłani – dodał.

Spotkania odbyły się w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym, a zmiany personalne opublikowane zostały na stronie, a także portalu społecznościowym przez Biuro Prasowe Diecezji Bydgoskiej. – Niektórzy z kapłanów będą przechodzili na zasłużony odpoczynek – powiedział bp Włodarczyk, mając na myśli proboszczów parafii w Bydgoszczy, Łabiszynie, Sępólnie Krajeńskim i Turze. – To jednak nie oznacza zakończenia służby, bo jeśli będą siły fizyczne oraz dyspozycyjność, to księża są zaproszeni do pracy – zakończył bp Krzysztof Włodarczyk. 

ZMIANY PERSONALNE 2024

Biuro Prasowe Diecezji Bydgoskiej
Marcin Jarzembowski

print