04.07.2024

„Serce Jezusa w sercu miasta” – to tytuł wystawy, którą można oglądać na moście staromiejskim Jerzego Sulimy-Kamińskiego w Bydgoszczy. Została ona przygotowana w ramach jubileuszowych obchodów 100-lecia parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa.

„W centrum miasta, na Placu Piastowskim, dawniej zwanym Placem Elżbietańskim (Elsabehtmarkt), w 1913 roku zbudowano kościół pw. Serca Jezusowego (Herz-Jezu Kirche) dla katolików niemieckich” – czytamy na jednej z plansz.

Jest ich w sumie dwadzieścia, a poszczególne podtytuły nazwano: historia, architektura, warto zobaczyć, co się dzieje w NSPJ? „Cudowna, letnia pogoda sprzyja spacerom. Wielu z nas spędza ten czas na Starym Mieście, korzystając z jego atrakcji. My postaraliśmy się o kolejną” – napisali twórcy.

Zdjęcia wykonał Marek Chełminiak. „Zatrzymajmy się na chwilę, by podziwiać piękno naszej świątyni widziane okiem fotografa” – dodają twórcy, zachęcając oglądających: „Pamiętając o historii i od 100 lat czerpiąc łaski z Serca Jezusowego z wiarą, nadzieją i miłością podejmujemy wyzwanie przyszłości”.

Całość zamyka zaproszenie na kolejne wydarzenia organizowane przez parafię-jubilatkę.

Biuro Prasowe Diecezji Bydgoskiej
Marcin Jarzembowski

print