25.10.2024

„Środek naszego zbawienia – modlitwa” – to myśl przewodnia konkursu organizowanego przez Centrum Edukacyjno-Formacyjne Diecezji Bydgoskiej, do którego przed Rokiem Jubileuszowym zaproszeni zostali uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Dokładnie 21 stycznia, Ojciec Święty Franciszek oficjalnie rozpoczął Rok Modlitwy. „To czas, który prowadzi nas do Jubileuszu 2025 roku i dlatego konieczne jest przygotowanie się do tego szczególnego roku łaski poprzez intensywną, żarliwą, prawdziwą i szczerą modlitwę.  Cały rok poświęcony jest nie tylko modlitwie, ale także ponownemu odkryciu wartości modlitwy osobistej i jej absolutnej potrzeby w życiu każdego człowieka, Kościoła i całego świata (…). Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie, by na nowo odkryć wielkość modlitwy, jako dialogu z najlepszym Przyjacielem” – napisano w zachęcie.

Wśród celów wymieniono: przygotowanie do Jubileuszu Roku 2025; owocne podsumowanie Roku Modlitwy wśród dzieci i młodzieży naszej diecezji; ukazanie potrzeby modlitwy w życiu każdego człowieka, Kościoła i świata; odkrycie wartości modlitwy; wsparcie relacji z Jezusem dzieci i młodzieży; pobudzenie do refleksji nad własną wiarą i zaangażowanie we współczesnym świecie; promowanie twórczej aktywności dzieci i młodzieży; rozwijanie wyobraźni, pomysłowości i talentów.

Prace, które należy nadsyłać do 20 grudnia, oceniane będą w kategoriach plastycznej i literackiej. Współorganizatorami wydarzenia pod patronatem biskupa bydgoskiego – Krzysztofa Włodarczyka – są Katarzyna Dobosz – katecheta w Szkole Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią oraz oddział Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

WIĘCEJ TUTAJ

GRAFIKA