Wielki Czwartek – 06.04.2023

W Wielki Czwartek zmarł ks. kan. Narcyz Wojnowski, emerytowany kapłan diecezji bydgoskiej, w latach 1993-2007 proboszcz parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika na Siernieczku.

Ksiądz Narcyz Wojnowski urodził się 10 sierpnia 1938 roku w Bydgoszczy. Po zdaniu egzaminu dojrzałości w 1956 roku, wstąpił w 1957 roku do Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie.

Święcenia diakonatu przyjął 29 czerwca 1962 roku, a prezbiteratu 7 czerwca 1963 roku.

Jako wikariusz pracował w parafiach: św. Mikołaja w Witkowie, Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Toruniu-Podgórzu, Zwiastowania NMP w Inowrocławiu, św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Solcu Kujawskim, Świętej Trójcy w Bydgoszczy, Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy. Był także rektorem kościoła Wniebowzięcia NMP w Bydgoszczy.

Został mianowany kanonikiem przy bydgoskiej farze 25 marca 1994 roku oraz kanonikiem Kapituły Katedralnej Diecezji Bydgoskiej w 2007 roku.

Był proboszczem parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika na bydgoskim Siernieczku w latach 1993-2007.

Pełnił m.in. posługę duszpasterza rzemieślników oraz asystenta Akcji Katolickiej.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Bydgoszczy (ul. Kapliczna 1).

W czwartek, 13 kwietnia, o godz. 17.30 wprowadzenie trumny z ciałem zmarłego kapłana, Msza św. i modlitwy. W piątek, 14 kwietnia, o godz. 12.00 Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem biskupa ordynariusza Krzysztofa Włodarczyka.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…