29.04.2023

Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy, we współpracy z Akademią Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego, Wydziałem Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, Ruchem Stowarzyszeń Regionalnych RP, Oddziałem Kujawsko-Pomorskim Polskiego Związku Chórów i Orkiestr w Bydgoszczy, Urzędem Miasta Bydgoszczy i Parafią Katedralną św. Marcina i Mikołaja, zaprosiło mieszkańców regionu na kolejną edycję Koncertów Maryjnych z Różą.

W najważniejszej świątyni diecezjalnej zaplanowano aż osiem spotkań z kulturą. Pierwsze odbędzie się 8, a ostatnie 24 maja. Koncerty są przeglądem dorobku chóralnego pieśni religijnych, zwłaszcza maryjnych. Tegoroczna odbywa się w roku przygotowania do 20-lecia diecezji bydgoskiej. Patronat nad wydarzeniem objął bp Krzysztof Włodarczyk.

Organizatorzy zapraszają na koncerty w niedzielę w trakcie Mszy Świętej o godz. 18.00 i po, a w dni powszednie w trakcie Mszy Świętej o godz. 17.00 i po nabożeństwie majowym.

Ze szczegółowym programem można zapoznać się na stronie www.tmmb.pl