18.06.2023

Kościół filialny w Olszewce, należący do parafii św. Wawrzyńca w Nakle nad Notecią, był miejscem XIII Międzydekanalnego Festiwalu Piosenki Religijnej „Śpiewaj Panu”.

Wydarzenie gromadzi każdego roku utalentowanych – młodszych i starszych – amatorskich śpiewaków, którzy chcą uwielbić Boga swoim pięknym śpiewem oraz sercami wypełnionymi miłością do niego.

Tym razem do urokliwej Olszewki zawitało 16 czerwca aż 210 uczestników z 22 szkół, parafii i domów kultury, którzy wykonali aż 58 prezentacji muzycznych. Wykonawcy w czterech kategoriach: klas 1-3, 4-6, 7-8, szkół ponadpodstawowych oraz open, powalczyli o Anioła.

Statuetki powędrowały m.in. do: Igi Sokołowskiej z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Paterku, Marharyty Sokolova ze Szkoły Podstawowej w Turze, Jagody Buksa z parafii św. Mikołaja Biskupa w Szaradowie, zespołu „Krakowiaczki” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Paterku, zespołu muzycznego „Takt” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle nad Notecią i zespołu „Laurentius” z parafii św. Wawrzyńca w Nakle nad Notecią.

Oceny dokonało jury w składzie: Justyna Droszcz, Damian Fuks i Joanna Gwiazdowska.

Festiwal został zorganizowany przez: Fundację „W Kuźni” (w ramach projektu dofinansowanego przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią), Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Olszewki i Lubaszcza, Niepubliczną Szkołę Podstawową w Olszewce i parafię św. Wawrzyńca w Nakle. Współorganizatorem był Nakielski Ośrodek Kultury

Kolejna edycja festiwalu przewidziana jest na czerwiec 2024 roku.

Tekst i zdjęcia: NSP Olszewka
Oprac. MJ