22.06.2023

„Kolejny rok formacji za nami – modlitwa, która prostą drogą prowadziła nas do angażowania się w sprawy społeczne i kulturowe” – mówi ks. Łukasz Krzewiński, asystent Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Bydgoskiej.

Jego członkowie podsumowali ostatnie miesiące wspólnej pracy. – Za nami areopag i forum młodych, adwentowe poranki z Matką Bożą , adoracje oraz zwykłe spotkania. Jednak to wszystko formowało nasze wnętrza na wzór serca Pana Jezusa – dodał ks. Łukasz Krzewiński.

Miejscem zakończenia roku była bydgoska bazylika św. Wincentego a Paulo. – Modlitwa ma różne wymiary – dla mnie ważnym aspektem jest włączanie się we Msze św. młodzieżowe, gdzie gram na gitarze, oddając chwałę Bogu – dodał Mikołaj Wiśniewski, uczeń I Katolickiego LO w Bydgoszczy. – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży jest przestrzenią, która otwiera mnie na innych, a przez nich na Pana Boga – dodała Maja Gębala z V LO w Bydgoszczy. – KSM zbiera jednoczy młodzież chcącą rozwijać wiedzę na temat wiary i przybliżać się w ten sposób do Boga – podsumowała Edyta Frost.

Oprac. MJ