23.07.2023

Bydgoskie Piaski, na których znajduje się Sanktuarium Zawierzenia, były miejscem świętowania 224. rocznicy urodzin bł. Pauliny Jaricot.

We wspólnej modlitwie uczestniczyli członkowie Żywego Różańca z diecezji. – Wspominamy kobietę, która była Francuzką, założycielką Związku Lyońskiego, czyli podstawą obecnych Papieskich Dzieł Misyjnych, a także tercjarką dominikańską – dodał moderator diecezjalny Żywego Różańca i dyrektor PDM, ks. Andrzej Marmurowicz.

W programie zaplanowano: różaniec, Misterium o bł. Paulinie, czas świadectw, Mszę św. i urodzinową agapę. – A wszystko w czasie trwania nowenny przed jubileuszem 200-lecia Żywego Różańca. Tym razem pod hasłem „Różaniec nadzieją i siłą dla chorych i cierpiących – dodał ks. Andrzej Marmurowicz.

Wśród osób, które modliły się na Piaskach byli mieszkańcy Szubina wraz z dziekanem i proboszczem parafii św. Marcina Biskupa – ks. kan. Tadeuszem Lesińskim.

Paulina Maria Jaricot urodziła się 22 lipca 1799 w Lyonie, a zmarła 9 stycznia1862 roku. 22 maja 2022 w Eurexpo w Chassieu odbyła się uroczysta Eucharystia, podczas której kard. Luis Antonio Tagle, w imieniu papieża Franciszka, dokonał beatyfikacji Pauliny Jaricot, wpisując ją w poczet błogosławionych.

Tekst: Marcin Jarzembowski