29.07.2023

„Dziękuję Bogu Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu” – napisała siostra Maria Franciszka OCPA od Męki Pańskiej. Klaryska od Wieczystej Adoracji w Bydgoszczy świętowała 60-tą rocznicę przyjęcia ślubów zakonnych.

Lidia Brygida Krefta urodziła się 3 grudnia 1941 roku w Kościerzynie jako córka Józefa i Bronisławy. Ojciec był pracownikiem portowym, a mama krawcową. Przyszła siostra ukończyła zasadniczą szkołę zawodową w rodzinnej miejscowości, zostając tapicerem.

Do klasztoru w Bydgoszczy wstąpiła 22 listopada 1960 roku. Profesję zakonną złożyła 30 lipca 1963 roku, a wieczystą w 1969 roku. Będąc w klasztorze, ukończyła również pięcioletnie Technikum Rolnicze.

Do 1981 roku s. M. Franciszka była siostrą klauzurową, po czym przejęła posługę siostry zewnętrznej, co było od początku pragnieniem jej serca. Przez pewien czas była także katechetką w przedszkolu. Jej głównym obowiązkiem jest obsługiwanie furty. Od wielu lat jest związana z czynnym propagowaniem „Radia Maryja”. Napisała wiele tomów tzw. „Świadectw” o dobru, jakie w życie narodu i Kościoła wnosi katolicka rozgłośnia.

Jak podkreśla, w radościach i troskach, wielkim oddechem jest różaniec. Wierna chryzmatowi zakonu, każdego dnia trwa na adoracji przed Najświętszym Sakramentem. Dzięki Bożej łasce siostra doczekała diamentowego jubileuszu profesji zakonnej.

Oprac. MJ
Zdjęcie: Marcin Jarzembowski