12.08.2023

Czcigodny Księże, Ojcze Proboszczu,

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki, zaapelował, by 15 sierpnia był w tym roku obchodzony w polskim Kościele jako Dzień Ogólnopolskiej Solidarności ze Słowenią, która zmaga się ze skutkami jednej z największych powodzi ostatnich dekad. Pod wodą znalazło się dwie trzecie kraju, a straty szacowane są na setki milionów euro.

Mając na uwadze rozmiar zniszczeń i odpowiadając na prośby o pomoc, Biskup Bydgoski Krzysztof Włodarczyk prosi, by w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny podczas wszystkich Mszy Świętych modlić się w intencji poszkodowanych, a przed kościołami zorganizować zbiórkę funduszy, które – za pośrednictwem Caritas Polska – zostaną przekazane potrzebującym.

Uprzejmie proszę Księdza/Ojca Proboszcza, by informację o inicjatywie przekazać wiernym w ramach ogłoszeń duszpasterskich, w najbliższą niedzielę, czyli 13 sierpnia.

Ofiary zebrane 15 sierpnia do puszek na pomoc powodzianom w Słowenii prosimy przesłać do 24 sierpnia na konto Caritas Diecezji Bydgoskiej: 70 1600 1185 0004 0807 2566 7001, z dopiskiem: „zbiórka Słowenia”.

Pełna treść Apelu Przewodniczącego KEP znajduje się w ZAŁĄCZNIKU.

Ks. Damian Pawlikowski

Sekretarz Biskupa Bydgoskiego

Bydgoszcz, 12 sierpnia 2023 r.

Zdjęcie: www.caritas.pl