16.10.2023

W Bydgoszczy 15 października odbyły się dwa wydarzenia związane z Dniem Dziecka Utraconego.

Grupa rodziców i towarzyszących im osób spotkała się przy Grobie Dzieci Utraconych na cmentarzu komunalnym przy ul. Wiślanej. Do wspomnienia dzieci zmarłych przed urodzeniem, wyrażonego w modlitwie, dołączyło Boże błogosławieństwo dzięki obecności ks. Janusza Tuska, proboszcza parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika.

Podczas Eucharystii w parafii św. Jadwigi Królowej, sprawowanej już po raz czternasty, ks. Leszek Chudziński, emerytowany duszpasterz służby zdrowia, wieloletni kapelan Szpitala Uniwersyteckiego nr 2, wygłosił kazanie ze świadectwami „aniołkowych mam” – kobiet, które doświadczyły poronienia.

W skierowanym słowie Bożym wyeksponowana została troska o chrześcijańskie przeżycie żałoby w sytuacji śmierci dziecka przed urodzeniem. Rodzice i dziadkowie doświadczający żałoby po dzieciach i wnukach, bez względu na ich wiek (przed urodzeniem, w wieku dziecięcym czy dorosłym), zaproszeni byli do zapalenia symbolicznych światełek, oznaczających tajemnicę świętych obcowania.

Nadesłał: Szymon Grzybowski