06.12.2023

„Jaki jest najbardziej znany i lubiany w świecie święty?” – pytał bp Krzysztof Włodarczyk, który spotkał się w bydgoskiej katedrze z dziećmi. Wzięły one udział we Mszy św. z okazji wspomnienia św. Mikołaja – współpatrona diecezjalnej świątyni.

Mali bohaterowie są na co dzień wychowankami Przedszkola Sióstr Elżbietanek w Bydgoszczy. – Tutaj są dwie duże figury. Która z nich przedstawia św. Mikołaja i co on trzyma w ręku? – pytał ks. infułat Stanisław Kotowski. – Ma woreczek – odpowiedziały dzieci. – Właśnie po nim go poznajemy i pewnie coś od niego otrzymamy – dodał proboszcz katedry.

Bp Krzysztof Włodarczyk zauważył, że święty był dobrym biskupem. – Chcemy, by czuwał nad nami i wypraszał wspaniałe dary – prezenty od Pana Boga. Prosimy by wskazywał na Jezusa, na dobre serce, które wszyscy mamy. Chcemy, by było ono widoczne dla innych – mówił, zachęcając dzieci, by miały odwagę dzielenia się tym, co mają.

Na zakończenie każde dziecko otrzymało słodki upominek.

Biuro Prasowe Diecezji Bydgoskiej
Marcin Jarzembowski