14.02.2024

„Śmierć chrześcijańska jest ofiarą bezcenną, ponieważ – jak podkreślił ks. Aleksander Kozakowski – jest uczestnictwem w Ofiarnej Śmierci Chrystusa”. Proboszcz bydgoskiej parafii, której patronuje św. Urszula Ledóchowska, cytował sługę Bożego ks. Aleksandra Żychlińskiego.

Żegnając swego poprzednika – śp. ks. prałata Mieczysława Bielińskiego – budowniczego kościoła na Miedzyniu, „krzewiciela urszulańskiego charyzmatu”, czego owocem jest Przedszkole Dzieciątka Jezus, dodał za autorem „Życia pozagrobowego”: „Jeżeli upodobnimy się do Chrystusa w śmierci, będziemy do Niego podobni w chwale zmartwychwstania”.

W Środę Popielcową przy trumnie kapłana zgromadziła się rodzina, byli również kapłani, przyjaciele, znajomi, a przede wszystkim ci, którym przewodził w latach 1984-2022.

Ksiądz Kozakowski, mówiąc o zmarłym, zwrócił uwagę na jego pracowitość, systematyczność i troskę o Kościół. Skupił się również na kapłaństwie, które zrodziło wiele dobra w powierzonej owczarni.

Ks. Mieczysław Bieliński urodził się 23 sierpnia 1946 roku w Bydgoszczy. Po ukończeniu III Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy wstąpił w 1964 roku do Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Święcenia diakonatu przyjął 1 maja 1970 roku w gnieźnieńskiej katedrze, a prezbiteratu 28 listopada 1970 roku w bydgoskiej parafii św. Wojciecha z rąk bp. Jana Czerniaka.

Jako wikariusz pracował w: Orzechowie, Gnieźnie, Czerminie, Bydgoszczy. W latach 1984-2022 był proboszczem parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Bydgoszczy. Przez wiele lat pełnił urząd dziekana. Był prałatem, kanonikiem, diecezjalnym duszpasterzem leśników i duszpasterzem liturgicznej służby ołtarza. Zmarł 7 lutego.

Uroczystościom pogrzebowym przewodniczyć będzie biskup Krzysztof Włodarczyk. Ciało zmarłego kapłana spocznie na Cmentarzu Starofarnym.

Biuro Prasowe Diecezji Bydgoskiej
Marcin Jarzembowski