26.02.2024

Centrum Edukacyjno-Formacyjne Diecezji Bydgoskiej było miejscem rekolekcji wielkopostnych dla słuchaczy Katedralnej Szkoły Ceremoniarza. W ćwiczeniach duchowo-liturgicznych od 23 do 25 lutego wzięło udział 33 posługujących.

Poprowadził je ks. Karol Rawicz-Kostro – dyrektor CFL – wraz z członkami zarządu: Jakubem Dekowskim, Krystianem Kandziorą, Damianem Wudzińskim i Wojciechem Siwa.

W ramach rekolekcji uczestnicy brali udział w konferencjach duchowych, warsztatach liturgicznych, które skupiały się wokół tematyki Triduum Paschalnego oraz celebracji Liturgii Godzin.

W drugim dniu ćwiczeń słuchacze udali się do kościoła św. Jadwigi Królowej, by podjąć asystę liturgiczną podczas mszy ze śpiewem gregoriańskim. – Był to dla mnie bardzo cenny i wyjątkowy czas. Poszerzyłem swoją wiedzę na temat liturgii – powiedział Piotr Szymański. – Pogłębiłem świadomość symboli oraz gestów liturgicznych – dodał Kacper Stańczyk z parafii Matki Boskiej Królowej Męczenników w Bydgoszczy

Biuro Prasowe Diecezji Bydgoskiej
Marcin Jarzembowski