27.05.2024

Krościenko nad Dunajcem było miejscem Centralnej Oazy Matki, spotkania, w którym uczestniczyli także reprezentanci Ruchu Światło-Życie z diecezji bydgoskiej.

Spędzony czas upłynął w atmosferze modlitwy, dzielenia słowem Bożym i uczestnictwa w liturgii. Wszyscy prosili o wylanie darów Ducha Świętego na nowy rok formacyjny i zbliżające się wakacyjne Oazy Żywego Kościoła.

Podczas nieszporów nowi członkowie Stowarzyszenia „Diakonia” zostali pobłogosławieni przez moderatora generalnego ruchu, ks. Marka Sędka. – Oaza pomogła mi dogłębnie zrozumieć dogmaty naszej wiary, przekazała narzędzia, dzięki którym moje życie chrześcijańskie, modlitewne jest pełniejsze, a wstąpienie do stowarzyszenia daje ogromne poczucie wspólnoty, możliwość pełniejszego i lepszego jej wspierania – powiedziała Agnieszka Zajączkowska.

Również reprezentanci diecezji bydgoskiej: Nikodem Prokop, Agata Mróz i Monika Grajkowska, wraz z 108 innymi osobami, zostali pobłogosławieni do posługi animatorskiej, otrzymując krzyże. – Jego przyjęcie oznacza dla mnie powołanie i błogosławieństwo do dalszej posługi w Ruchu Światło-Życie. Przypomina także o odpowiedzialności za moje życie, uczestników i całego ruchu – powiedziała Agata z parafii św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy. Natomiast Nikodem, animator ze wspólnoty oazowej przy parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Bydgoszczy zauważył, że „doświadczenie Centralnej Oazy Matki było dla poznaniem wielkości Ruchu Światło-Życie i zaangażowania w niego wielu młodych osób z całej Polski”, a przyjęcie krzyża animatorskiego stało się „motywacją do dalszej posługi”. – Dzięki temu czuję się szczególnie posłany do prowadzenia grup formacyjnych i służby w oazie – powiedział.

Podczas Mszy św. modlili się wszyscy moderatorzy diecezjalni Ruchu Światło-Życie i kapłani z nim związani. – Wydarzenie to nie tylko umacnia wiarę i relacje międzyludzkie, ale także inspiruje do dalszej pracy na rzecz wspólnoty i Kościoła – zauważył ks. Paweł Rybka, moderator w diecezji bydgoskiej. Kapłan dodał, że przyjęcie krzyża animatorskiego czy wstąpienie do stowarzyszenia, „nie jest powodem do chluby czy wywyższania się, ale wezwaniem do jeszcze większej służby”.

Biuro Prasowe Diecezji Bydgoskiej
Zdjęcia: Centralna Diakonia Komunikowania Społecznego (foto.oaza.pl)