27.05.2024

„Główną osią wydarzenia, jakie planujemy, jest warstwa muzyczna ubrana w nauczanie papieża św. Jana Pawła II. Zależy nam, by to, co się wydarzyło, nie stało się tylko historią zapisaną w kronikach” – mówi reżyser koncertu „Ciągle żywy”, który już 8 czerwca odbędzie się w Bydgoszczy.

Ma on upamiętnić 25. rocznicę pobytu Ojca Świętego, który odwiedził gród nad Brdą oraz Toruń – 7 czerwca 1999 roku. Nie zabraknie także nawiązania do wizyty we Włocławku, która miała miejsce w 1991 roku. – Koncert został podzielony na trzy części. Pierwsza będzie dotyczyła spotkania człowieka i Boga, który jest pełnią miłości. Zatrzymamy się we Włocławku, gdzie św. Jan Paweł II mówił o tym, że Bóg nie mógł nam dać nic więcej oprócz swojej miłości. Druga część poprowadzi wszystkich do Bydgoszczy, gdzie papież mówił o męczeństwie, byciu świadkiem. Trzecia część nawiązywać będzie do Torunia, gdzie św. nasz rodak przypomniał o tym, że „Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój”. Pokażemy, że pokój czynią ludzie pełni wiary, nadziei oraz otwartości – dodała Mariola Ciesielska.

Scena, na której wystąpią: legenda muzyki chrześcijańskiej – Beata Bednarz, finalistka The Voice of Poland – Agnieszka Twardowska, wchodząca ze swoją autorską płytą – Anna Hnatowicz i występujący na deskach wielu scen – Tadeusz Seibert, zostanie ubrana w różne kolory, symbolizujące m.in. niebo, życie, wodę. – Wybrzmią znane utwory w odświeżonych aranżacjach. Artystom towarzyszyć będą chór przygotowany przez Katarzynę Szewczyk, a także mój zespół instrumentalny. Mam nadzieję, że wspomniane aranżacje będą pomagać w modlitwie, bo po to również się spotykamy – powiedział Daniel Pradella.

Na wydarzenie mieszkańców regionu zapraszają: bp Krzysztof Włodarczyk, ordynariusz diecezji bydgoskiej i Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego, którego św. Jan Paweł II jest patronem. – Każdemu uczestnikowi wydarzenia chcemy zapewnić komfortowe warunki odbioru artystycznego. Dlatego jest ono biletowane – podkreślił ks. dr Piotr Wachowski, rzecznik diecezji bydgoskiej oraz dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej.

Bilety można nabywać w parafiach diecezji bydgoskiej poprzez zgłoszenia u proboszczów oraz w Kurii Diecezjalnej – od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 13, a we wtorki również od 14 do 16. – Chcielibyśmy św. Jana Pawła II pokazać w całym fenomenie jego osobowości, jako kogoś wciąż obecnego w naszym życiu. Kogoś inspirującego i pociągającego, którego nauczanie jest wciąż żywe i obecne – powiedział ks. dr Piotr Wachowski.

Koncert „Ciągle żywy” odbędzie się 8 czerwca o godz. 19:30 w SISU Arenie w Bydgoszczy (ul. Toruńska 59).

GRAFIKI

Biuro Prasowe Diecezji Bydgoskiej