04.09.2024

„Gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich…”

Drodzy Księża, Osoby Życia Konsekrowanego, Członkowie wspólnot oraz ruchów religijnych, Kochani Diecezjanie!

Ordynariusz diecezji bydgoskiej – bp Krzysztof Włodarczyk – zaprasza na odpust ku czci Patronki Diecezji – Matki Bożej Pięknej Miłości.

Kościół Bydgoski od początku istnienia wszystkie ważne duchowe wydarzenia przeżywa właśnie Katedrze św. Marcina i Mikołaja, jako matce wszystkich kościołów diecezji.

„W tym miejscu czuję się bezpiecznie, bo przy Matce Bożej Pięknej Miłości. Chciałbym tutaj Maryję zaprosić, by już nas ogarnęła swoją opieką, swoim wstawiennictwem, aby była przewodniczką” – mówił biskup Krzysztof Włodarczyk, dodając, że zależy mu na tym, by na terenie diecezji bydgoskiej wyraźnie akcentowany był kult Maryi, która tutaj króluje.

Dlatego przyjdźmy jak najliczniej! Oczekujemy na Was w niedzielę, 8 września, o godz. 12.30.

Mszy św. odpustowej przewodniczyć będzie nasz pasterz, a homilię wygłosi podprzeor Jasnej Góry – ojciec Marcin Ciechanowski OSPPE.

Biuro Prasowe Diecezji Bydgoskiej
MJ