11.10.2024

„Kochana Mamo! Wejrzyj w nasze serca i pokaż wszystkie zaminowane przez Złego Ducha miejsca, które mogą eksplodować i boleśnie poranić” – mówił w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze, ks. dr Piotr Wachowski.

Pielgrzymi diecezji bydgoskiej spotkali się w ramach dorocznej pielgrzymki na Mszy św., Apelu Jasnogórskim i nocnym czuwaniu. – Chcemy prosić Twojego Syna, by walczył z nami, za nas, o naszą wewnętrzną wolność i bezpieczeństwo – mówił w homilii ks. dr Piotr Wachowski.

Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego dodał, że pątnicy, przybywając do Matki ze swoimi intencjami, niejednokrotnie toczą w sercu najróżniejsze bolesne bitwy. – Nabierzmy ducha, Jezus bardzo nas kocha i zrobi wszystko, by nas uratować. Dołóżmy tylko starań, by nasze serca były wolne od wszelkiego zamętu i niezgody. Wróćmy do naszych domów pojednani – z Bogiem, bliźnimi i z sobą samym. Maryjo, Królowo Pokoju – módl się za nami – mówił ks. dr Piotr Wachowski.

Mszy św. z udziałem kapłanów, osób konsekrowanych, i wiernych z wielu dekanatów diecezji, która stanowiła zarazem modlitwę o pokój, przewodniczył bp Krzysztof Włodarczyk. – Trwamy, uciekając się do wstawiennictwa św. Michała Archanioła – mówił biskup, nawiązując do obecności jego figury z Gargano, jaka z okazji 20-lecia, peregrynuje po diecezji bydgoskiej. – Dotykamy jego roli i misji, jaka została jemu zlecona przez Boga. Otwieramy serca, by ten potężny władca wspierał nas w tej ziemskiej pielgrzymce – dodał bp Włodarczyk.

Rozważania apelowe poprowadził metropolita częstochowski – abp Wacława Depo, który wraz z przeorem Jasnej Góry – o. Samuelem Pacholskim OSPPE otrzymali od biskupa Krzysztofa Włodarczyka ikony z wizerunkiem patronki diecezji bydgoskiej – Matki Bożej Pięknej Miłości.

Biuro Prasowe Diecezji Bydgoskiej
Marcin Jarzembowski