27.10.2024

Siedemnastu zawodników wzięło udział w turnieju szachów szybkich, jaki zorganizowano w ramach obchodów stulecia bydgoskiej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W domu parafialnym przy specjalnych stanowiskach zasiadły osoby o różnym doświadczeniu, stopniu zaawansowania i wieku. – Taki turniej odbędzie się w parafii dopiero za kolejnych sto lat. Życzę błyskotliwego analizowania sytuacji na szachownice, tego, co kryje się w głowie przeciwnika. No i żeby wszyscy zwyciężali – powiedział proboszcz, ks. Krzysztof Buchholz.

Grano tempem szachów szybkich, czyli 15 minut na zawodnika na partię. Po 7 rundach i prawie czterech godzinach gry pewnie zwyciężyła Aleksandra Dąbrowska (UKS Gambit Toruń), gromadząc 6,5 pkt. Drugie miejsce zajął Michał Gałązka (AZS UMK Toruń) z dorobkiem 5,5 pkt. Trzecie miejsce zajął reprezentant parafii NSPJ Marek Olszewski (5 pkt, Chemik Bydgoszcz). Czwarta pozycja przypadła Tomaszowi Jastrzębskiemu (Gambit Świecie), również 5 pkt. Piątą lokatę zajęła kolejna zawodniczka Julia Rocławska (BKS Chemik Bydgoszcz) 4 pkt.

Klasyfikacje amatorów wygrał Mateusz Lipczyński (3,5 pkt). Najlepszym juniorem został Piotr Kajdasz (PKS Wiatrak Bydgoszcz), który zebrał 3 pkt. Na zawodników czekały puchary, nagrody książkowe i drobne upominki, zaś dla pierwszych czterech zawodników nagrody finansowe. Poza grą spotkanie było okazją do rozmów, wymiany doświadczeń i integracji.

Biuro Prasowe Diecezji Bydgoskiej
Marcin Jarzembowski