Droga Krzyżowa ulicami Bydgoszczy to wielkopostna przestrzeń ewangelizacyjna animowana przez wspólnoty młodzieżowe z parafii, które po przeżyciu Światowych Dni Młodzieży w Krakowie ciągle pragną pozostawiać po sobie „widoczny ślad”.

Tegoroczne nabożeństwo nosi tytuł „W Jej oczach” i nawiązywać będzie w swoim przesłaniu do przeżycia Drogi Krzyżowej Pana Jezusa oczami Jego Matki, która zatroskana o swoje dzieci wyjaśniać będzie przedstawicielowi zbuntowanej młodzieży sens ofiary Swojego Syna. Połączenie tych tematów nie jest przypadkowe: od września po wszystkich parafiach naszej diecezji peregrynować będzie kopia cudownego obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, a w październiku odbędzie się zwołany przez Papieża Franciszka Powszechny Synod Biskupów na temat młodzieży.

Wszystkie te motywy mają zaprosić uczestników do żarliwej modlitwy w intencji młodzieży naszej diecezji, która pod płaszczem Matki Pięknej Miłości – patronki Kościoła Bydgoskiego – dziękować pragnie Jezusowi Chrystusowi za bezgraniczną miłość względem każdego człowieka.

Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 19.30 w sobotę, 17 marca,  przed katedrą bydgoską, a zakończy w kościele Świętej Trójcy.

www.facebook.com/BydgoszczPasja