Parafia św. Piotra i Pawła Apostołów w Złotowie była miejscem diecezjalnego dnia skupienia dla członków wspólnot Żywego Różańca.

Uczestnicy wzięli udział w nabożeństwie z okazji pierwszej soboty miesiąca, a także we Mszy św., której przewodniczył proboszcz ks. kan. Arkadiusz Kalinowski. Homilię wygłosił moderator diecezjalny Żywego Różańca ks. Andrzej Marmurowicz. – Dopełnieniem naszego wielkopostnego dnia skupienia była część formacyjna skupiona wokół tematu kolejnego roku Wielkiej Nowenny Różańcowej przed 200. rocznicą powstania Żywego Różańca. Tematem tegorocznych rozważań stały się słowa „Żywy Różaniec znakiem jedności z Ojcem Świętym i Kościołem”. Towarzyszyła nam także modlitwa w intencji beatyfikacji założycielki Żywego Różańca sługi Bożej Pauliny Jaricot – powiedział ks. Marmurowicz. W dniu skupienia uczestniczyło 150 osób.

MJ
Zdjęcia: Eliza Lenartowicz