W sobotę, 22 sierpnia, o godz. 6:00 z bydgoskiego Sanktuarium Królowej Męczenników (ul. Bołtucia, Fordon) wyruszy biegowa pielgrzymka akademicka do tronu Matki Bożej na Jasnej Górze.

Po majowej – rowerowej, lipcowej – pieszej, nadszedł czas, by w 35 godzin nieprzerwanie, rotacyjnie pokonać dystans 320 kilometrów. Pątniczy trud zostanie ofiarowany w intencji wygaśnięcia pandemii, umocnienia wiary młodzieży naszej diecezji oraz nowych powołań do służby Bożej.

Zachęcamy do śledzenia relacji z trasy na FB na kanale Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria”. W niedzielę, 23 sierpnia, o godz. 20:00 na zakończenie pielgrzymki ks. Piotr Wachowski przewodniczył będzie Mszy Świętej w kaplicy Cudownego Obrazu oraz wygłosi słowo Boże. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Apelu Jasnogórskiego, który będzie transmitowany m.in. w Telewizji Trwam.

MJ