Spływ Kajakowy Szlakiem Papieskim to coroczna inicjatywa parafii Przemienienia Pańskiego w Bydgoszczy – Opławcu. Wodna pielgrzymka, rozproszona na wiele kajaków i łodzi mogła odbyć się w czasie aktualnych obostrzeń sanitarnych, epidemiologicznych.

Tegoroczna pielgrzymka była mocno wyczekiwana, o czym świadczy spora liczba zebranych na brzegu Brdy bydgoszczan – chętnych do przepłynięcia trasy było więcej, niż udało się zgromadzić kajaków i innych pływających jednostek. Jak zwykle pielgrzymi wypłynęli ze śpiewem na ustach, wnosząc radość do życia swej przepięknej, rozpostartej wzdłuż wody, dzielnicy. Nawiązano tym samym do historii dwóch spływów kajakowych, których uczestnikiem był ówczesny ksiądz Karol Wojtyła. Właśnie w tym roku lokalny zielony skwer, na którym znajduje się tablica memorialna oraz symboliczny kajak, został oficjalnie nazwany Parkiem ks. Karola Wojtyły.

Tekst: Adam Gajewski
Zdjęcia: Bogdan Dzakanowski