Parafia Katedralna pw. śś. Marcina i Mikołaja w Bydgoszczy zaprasza na koncert finałowy w ramach Letnich Prezentacji Organowych, który odbędzie się w sobotę, 29 sierpnia, o godz. 19.

W programie koncertu: Marc-Antoine Charpentier „Te Deum”, cz. 1 Preludium; J. S. Bach Chorał „Jesu bleibet meine Freude”; J. S. Bach „Toccata i fuga d-moll” BWV 565; Franz Schubert „Ave Maria”; Giovanni Battista Bassani „Sonata F-dur” Op. 5, No. 6; J. S. Bach „Koncert organowy C-dur” BWV 595; W. A. Mozart „Sonaty kościelne”: Es-dur KV 67, B-dur KV 68, D-dur KV 69; Georg Friedrich Handel „Alleluja” z oratorium „Mesjasz”.

Wystąpią: Malwina Mikołajczak (skrzypce), Joanna Otmianowska-Siarkiewicz (wiolonczela), Bolesław Siarkiewicz (skrzypce) oraz Krzysztof Fryska (organy)>

Więcej na temat Letnich Prezentacji Organowych w katedrze TUTAJ.

Więcej na temat odrestaurowanego instrumentu w stylu romantycznym TUTAJ.

MJ