„O tym, że tak być nie powinno, zapewnia nas Duch Święty. Dlatego chcemy wzmocnić tę więź z Nim, byśmy jeszcze lepiej potrafili zło zwyciężać dobrem – mówił biskup Jan Tyrawa, który przewodniczył Mszy Świętej w bydgoskim kościele Matki Boskiej Nieustającej Pomocy z okazji inauguracji nowego roku szkolnego.

W świątyni na Szwederowie zgromadzili się rodzice, uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy Zespołu Szkół Katolickich Pomnika Jana Pawła II w Bydgoszczy.

Swoją refleksję bp Jan Tyrawa rozpoczął od nawiązania do 81. rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz 40. rocznicy podpisania porozumień sierpniowych, powstania „Solidarności”. – Nawiązuję do tych wydarzeń, jakże trudnych i bolesnych, by uświadomić nam wszystkim, że właściwie nie było pokolenia, które nie musiałoby się zmagać ze złem. To zło przychodziło do nas, chociażby, poprzez straszną ideologię, jaką chciano narzucić społeczeństwu – mówił ordynariusz, zaznaczając, że również i dzisiaj człowiek musi stanąć wobec zła.

HOMILIA

Nowy rok nauki w Zespole Szkół Katolickich Pomniku Jana Pawła II w Bydgoszczy rozpoczęło 550 uczniów pod opieką 75 nauczycieli. – Oczywiście ten rok różni się od poprzednich. Dokładamy starań, by uczniowie czuli się bezpiecznie. Nasze oddziały są niewielkie, dlatego łatwiej sprostać wszystkim wymogom sanitarnym – powiedział dyrektor Zespołu Szkół Katolickich Pomnika Jana Pawła II w Bydgoszczy ks. dr Waldemar Różycki. – Jestem obecnie w klasie maturalnej, więc dla mnie najważniejsze będzie podjęcie decyzji dotyczącej przyszłości. Bez wątpienia szkoła katolicka oraz odpowiednia formacja pomogą mi w tym – podsumował uczeń liceum Bartosz Tabin.

Podczas Mszy św. przywitano również nowego prefekta szkoły, którym został mianowany ks. Łukasz Boruch.

Więcej w Przewodniku Katolickim.

Tekst i zdjęcia: Marcin Jarzembowski