Obrazki z modlitwą do św. Józefa, podkłady higieniczne, pieluchomajtki – to dary, które dzięki Caritas Diecezji Bydgoskiej trafiły do osób cierpiących z okazji Światowego Dnia Chorego.

To już kolejna tego typu akcja, która miała w tym roku innych charakter ze względu na panującą pandemię. – Niestety, obostrzenia nie pozwoliły nam na bezpośredni kontakt z potrzebującymi i obłożnie chorymi. Stąd dary zostały przekazane za pośrednictwem duszpasterzy pracujących w danej wspólnocie parafialnej – powiedział ks. prałat Wojciech Przybyła.

Dyrektor diecezjalnej Caritas zwrócił uwagę na słowa zawarte w tegorocznym orędziu Franciszka. Ojciec Święty podkreśla, że: „Bliskość jest tak naprawdę cennym balsamem, który daje wsparcie i pocieszenie tym, którzy cierpią w chorobie”. – Te piękne słowa, które są odzwierciedleniem tego, co Caritas czyni każdego dnia – dodał ks. prałat Przybyła.

Tekst: Marcin Jarzembowski
Zdjęcie: Agnieszka Amrosz