„To wyjątkowy czas, w którym mamy odkryć, że każdy z nas ma miejsce w Kościele” – mówił w Nakle nad Notecią bp Krzysztof Włodarczyk.

Nawiązując do trwającego synodu, biskup pobłogosławił Ruch Apostolstwa Młodzieży, który zawiązał się we wspólnocie św. Wawrzyńca. – Poprzez działalność apostolską możemy przyprowadzić do Jezusa tych, którzy od Niego odeszli lub Go jeszcze nie poznali. Potrzeba jednak wielu rąk, chętnych do pracy, a także dużo pomysłów, które przyciągną do wspólnoty zwłaszcza młodych – powiedział opiekun i inicjator ks. Igor Wichrowski.

Dekanat nakielski jest jednym z tych, który oferuje wiele przedsięwzięć o charakterze duszpasterskim. – W drugie niedziele miesiąca odprawiamy Mszę św. „młodzieżową”, na której gra zespół „Laurentius”. W pierwsze piątki spotykamy się na adoracji Najświętszego Sakramentu, która jest prowadzona w duchu charyzmatycznym. Poza tym organizujemy piesze pielgrzymki do Kcyni, Górki Klasztornej, Olszewki, na Jasną Górę oraz Noce Świętych – dodał dekanalny duszpasterz młodzieży ks. Igor Wichrowski.

„Bardzo potrzeba waszego świadectwa wśród rówieśników” – mówił podczas homilii bp Krzysztof Włodarczyk, wskazując na siłę, jaką daje Eucharystia. – Ufam, że będziecie umacniać wiarę w Zmartwychwstałego Pana. Będziecie dumni z tego, że należycie do Jezusa. Z tego, że jest waszym Mistrzem i będziecie chcieli to ogłaszać innym. Weźcie ze sobą błogosławieństwa, o których mówi nam Ewangelia, bo są to „pewne poręcze”, których można się trzymać – podkreślił bp Krzysztof Włodarczyk.

HOMILIA

„Apostolstwo to głoszenie Jezusa przez zwykłych ludzi, takich jak my, w codziennym życiu, szkole, pracy, wśród przyjaciół” – powiedział Karol Liedke. – Najbardziej lubię w Kościele poczucie wspólnoty. Umacnianie swojej wiary poprzez apostolstwo jest naprawdę interesującym doświadczeniem – podsumowała Urszula Kowalczyk.

Tekst, nagranie, zdjęcia: Marcin Jarzembowski