22.02.2022

„Nikt nie jest w stanie tak zbudować wspólnoty, jedności między ludźmi, jak Duch Święty” – mówił bp Krzysztof Włodarczyk, który udzielił sakramentu bierzmowania dorosłym.

Na Mszy św. w bydgoskim kościele Klarysek” pw. Wniebowzięcia NMP, zebrało się kilkadziesiąt osób. – Podczas trzynastu spotkań próbowaliśmy wejść w Dobrą Nowiną, przyjąć Chrystusa – mówił gwardian wspólnoty kapucynów br. Jacek Dybała OFMCap. – Dziękuję wszystkim, którzy was przygotowali. Przeszliście tę drogę, by dzisiaj uświadomić sobie, jaki dar się na was wyleje – dodał bp Włodarczyk.

Ordynariusz diecezji bydgoskiej przypomniał, że bierzmowanie jest często nazywane sakramentem dojrzałości chrześcijańskiej. Przestrzegał, że jego przyjęcie, nie może jednak być równoznaczne z zakończeniem osobistego rozwoju. – Mówiąc językiem sportowym, to wejście w bloki startowe. Rozpoczynacie nowe życie z Duchem Świętym i wchodzicie na wyższy poziom duchowy – powiedział.

HOMILIA

Bierzmowanie dla dorosłych w bydgoskich „Klaryskach” odbywa się trzy razy w roku. Więcej informacji TUTAJ.

Tekst, nagranie, zdjęcia: Marcin Jarzembowski