12.03.2022

„Bóg – jak artysta – zaangażował się w stworzenie każdego z nas w sposób jedyny i niepowtarzalny” – mówił do niepełnosprawnych bp Krzysztof Włodarczyk.

Trzydzieści osób przyjęło dary Ducha Świętego w kościele św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Bydgoszczy. – My często potrzebujemy wielu argumentów, by podbudowywać wiarę, a dla nich czymś zupełnie oczywistym jest obecność Boga. On po prostu istnieje i jest na wyciągnięcie ręki. I ten Bóg przychodzi do nich ze swoją miłością, posyła Ducha Świętego, który jest umocnieniem ich wiary – powiedział proboszcz i diecezjalny duszpasterz niepełnosprawnych ks. dr Janusz Tomczak.

„Ty bowiem stworzyłeś moje wnętrze i utkałeś mnie w łonie mej matki” – cytował słowa Psalmu 139 bp Krzysztof Włodarczyk. – Duch Święty jest posłany do naszych serc, by rozpalać ogień miłości Boga, której zaznaliśmy przez stworzenie. On przychodzi, by nas przekonać, że jesteśmy umiłowanymi dziećmi. Przychodzi, by pomagać w odkrywaniu prawdy o sobie, kim ja jestem – dodał.

HOMILIA

Na pamiątkę przyjęcia sakramentu bierzmowania osoby niepełnosprawne otrzymały specjalne krzyże. – Kochany biskupie Krzysztofie, dziękujemy ci za udzielenie sakramentu bierzmowania” – mówili przedstawiciele niepełnosprawnych.

Tekst, nagranie, zdjęcia: Marcin Jarzembowski