22.03.2022

„Przez wstawiennictwo Królowej Pokoju, wołamy najpierw o pokój w naszych sercach” – podkreślił biskup ordynariusz Krzysztof Włodarczyk.

Parafia św. Józefa Rzemieślnika w Bydgoszczy została włączona do międzynarodowego apostolstwa adoracji w intencji pokoju na świecie, realizowanego przez Stowarzyszenie Comunità Regina della Pace.

Wręczenie specjalnego certyfikatu „Gwiazdy na Płaszczu Maryi Królowej Pokoju” odbyło się podczas  rekolekcji, które zatytułowano „Milczący św. Józef”. – Józef, który podejmuje wysiłek, zaprasza nas do pracy nad sobą. Do podejmowania w życiu zwłaszcza tego, co może stać się tak niespodziewane i niezaplanowane – mówił prowadzący ks. Krzysztof Buchholz.

KS. KRZYSZTOF BUCHHOLZ

„Honorowy udział w Apostolstwie Pokoju realizuje się w pełni duchowego współuczestnictwa w łaskach płynących z modlitwy całej międzynarodowej wspólnoty przed Żywym i Prawdziwym, Jedynym Zbawicielem i Źródłem Pokoju – Jezusem Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie. Niech Pan Bóg błogosławi wszystkim, którzy włączając się w modlitewne Dzieło pozostają w duchowej łączności ze Światowymi Centrami Modlitwy o Pokój – 12 Gwiazdami w Koronie Maryi Królowej Pokoju” – napisano w certyfikacie, który odczytał wiceprezes zarządu stowarzyszenia Mariusz Drapikowski.

Dokument został wręczony ordynariuszowi, a następnie proboszczowi.

BP KRZYSZTOF WŁODARCZYK

„Nasza parafia włączyła się w silny łańcuch modlitwy o pokój, który w obecnej sytuacji jest tak wyczekiwany” – dodali przedstawiciele wspólnoty. Wspomniane centra powstają na wszystkich kontynentach, by modlitwą o pokój otoczyć cały świat. – Na wzór św. Józefa, każdego dnia będziemy adorować Jezusa, szukając w Nim siły i pomocy – podsumował proboszcz ks. kanonik Bogusław Konieczka.

Tekst, nagrania, zdjęcia: Marcin Jarzembowski