23.03.2022

W związku z wojną w Ukrainie i spowodowanym przez nią kryzysem humanitarnym, Kościół katolicki w Polsce zaangażował się w pomoc zarówno licznie napływającym do naszego kraju uchodźcom, jak i w działania pomocowe skierowane na terytorium Ukrainy.

W związku z tymi wydarzeniami, na prośbę abp. Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Caritas Polska oraz Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego pragną zebrać kompleksowe dane na temat stopnia i zakresu udzielanej pomocy na rzecz Ukrainy przez podmioty Kościoła katolickiego w Polsce w okresie od 24 lutego do 31 marca br.

Caritas Polska zbiera już dane z Caritas diecezjalnych, dlatego prosimy, by poniższą ankietę wypełniły inne podmioty kościelne niż Caritas diecezjalna i podlegające jej jednostki. Ankietę powinny więc wypełnić np. parafie, wspólnoty duszpasterskie, domy rekolekcyjne, domy diecezjalne (np. seminaria), szkoły diecezjalne i parafialne, czy przedszkola. Zgromadzenia zakonne zbierają dane w ramach konsult zakonnych, dlatego w poniższej ankiecie nie należy uwzględniać inicjatyw zakonnych.

Ankietę, która znajduje się TUTAJ, należy wypełnić do 2 kwietnia.