16.02.2022

Bydgoska parafia Niepokalanego Poczęcia NMP była miejscem rekolekcji, które pomogły uczestnikom pogłębić przeżywanie Triduum Paschalnego. Duchowe ćwiczenia zostały skierowane do członków Ruchu Światło Życie – zarówno Domowego Kościoła i Oazy Młodzieżowej.

Uczestnicy z terenów diecezji bydgoskiej, każdego dnia wsłuchiwali się w konferencje, dotyczące historii obchodów i liturgii świętych dni. Prowadzący ks. Paweł Rybka omówił wszelkie znaki i symbole, towarzyszące wiernym w tym czasie.

Adoracja Najświętszego Sakramentu, Liturgia Godzin i Namiot Spotkania – to tylko niektóre elementy, które wypełniły bogaty program spotkań. – Dzięki rekolekcjom zrozumiałam głębiej Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielką Sobotę i Niedzielę Zmartwychwstania. Sprawiły one, że spojrzałam na święta Wielkanocne z innej strony i przeżyłam je w wyjątkowy sposób – mówi Agnieszka Kućmierz, z parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Białych Błotach. – To już kolejne Triduum Paschalne w moim życiu, a wciąż mnie zaskakuje, jak wiele jeszcze o nim nie wiedziałam – podsumowała Agnieszka Zajączkowska z parafii Bożego Ciała w Bydgoszczy.

Ks. Paweł Rybka
Oprac. MJ